pandecor.pl

Blog o wnętrzach, aranżacjach i domu.

DekoracjeWnętrza

Estetyczne i uniwersalne wnętrze, czyli jak zrobić meble z palet

Estetyczne i uniwersalne wnętrze, czyli jak zrobić meble z palet

W Internecie nie brakuje przeróżnych instruktaży, które pomagają samodzielnie wykonać meble z palet. Jest to trend, który ma wielu fanów – głównie ze względu na prostotę wykonania i taniość. W jakich mieszkaniach najbardziej sprawdzają się takie rozwiązania? Dlaczego nazywa się je uniwersalnymi sposobami na urządzenie wnętrza? Czy rzeczywiście pozwalają zaoszczędzić sporą sumę? Warto poznać zalety mebli paletowych.

Meble z palet – idealne na studenckie warunki mieszkaniowe

Popularność mebli wykonanych z palet jest całkowicie uzasadniona. Elementy te są proste, pasują niemal do każdego wnętrza, wiele z nich łatwo zrobić samemu i – co najważniejsze – są tanie. Samo tworzywo nie należy do drogich, więc nic dziwnego, że łóżka z palet, stoliki lub regały pokochali studenci. Wynajmując mieszkanie w okresie nauki chce się jak najbardziej zaoszczędzić. Postawienie na rozwiązania z palet pozwala pozostawić w portfelu nawet kilkaset złotych. W końcu zakup szafki lub ramy łóżkowej nie należy do najtańszych. W najprostszej wersji da się wykonać meble z palet nie przekraczając kwoty kilkudziesięciu złotych. Elementy tego typu są także lekkie oraz łatwe w przenoszeniu i skręcaniu – podczas przeprowadzki nie sprawiają zbyt wiele problemów. Bez większych kłopotów da się je także przerobić na swój sposób – w zależności od indywidualnych preferencji i okoliczności.

Jak zrobić meble z palet? Nie potrzeba do tego wiele

W sieci można znaleźć niezliczoną ilość inspiracji wnętrzarskich. Nie brakuje również tych z paletami w roli głównej. Większość z nich urzeka swoją prostotą. To właśnie dlatego tak wiele osób decyduje się własnoręcznie wykonać kilka elementów do mieszkania. Zwykle wystarczy mieć podstawowe narzędzia (np. wkrętarkę i śrubki) oraz pomysł. Niektórzy stawiają na pozostawienie surowego drewna, inni wolą pomalować całość farbą. Tak naprawdę w takim przypadku liczy się przede wszystkim kreatywność.

Dzieła sztuki z palet? Inspiracje, którym nie ma końca

Choć to prostota jest główną cechą mebli z palet, znaleźć można także bardziej zaawansowane rozwiązania z wykorzystaniem tego materiału. Okazuje się, że urządzanie wnętrza w taki sposób przekonuje coraz więcej osób – także tych, którym niekoniecznie zależy przede wszystkim na oszczędności. Obecnie w wielu sklepach można nabyć meble z palet w nieco ekskluzywnej wersji. Jak widać, prostota inspiruje wiele osób i sprawdza się niemal w każdych warunkach. Uniwersalność nigdy nie wychodzi z mody – meble paletowe są na to dowodem.

Udostępnij