pandecor.pl

Blog o wnętrzach, aranżacjach i domu.

DekoracjeWnętrza

Jak urządzić pokój dzienny? – garść cennych porad

Jak urządzić pokój dzienny? – garść cennych porad

Aranżacja wnętrz nie jest zadaniem łatwym, ale może dawać dużo satysfakcji. Harmonijnie dobrane elementy tworzą bowiem niezwykle przyjazne wnętrze, które sprzyja relaksowi. Wiele osób zastanawia się zatem nad tym, jak urządzić pokój dzienny, który spełni wysokie wymagania domowników oraz zachwyci gości.

Dlaczego odpowiednia aranżacja salonu jest tak ważna?

Salon to nie tylko miejsce odpoczynku, ale również reprezentacyjny punkt mieszkania. To w nim odbywają się rodzinie spotkania oraz celebrowane są najważniejsze chwile. Nie można również zapominać o tym, że w niewielkich mieszkaniach salon w nocy pełni rolę sypialni. Musi być to zatem miejsce niezwykle funkcjonalne i estetyczne.

Czym należy się kierować urządzając salon?

Podczas urządzania salonu warto zadbać o harmonię i porządek we wnętrzu. Poszczególne elementy powinny być zatem starannie dobierane pod względem stylistycznym. Nie mogą one stwarzać wrażenia przeładowania przestrzeni. Nie jest zatem zalecane stosowanie nadmiaru drobiazgów czy zbyt intensywnej kolorystyki.

Na jakie elementy wyposażenia warto się zdecydować?

Bazę do aranżacji salonu z reguły stanowi wygodny zestaw wypoczynkowy. Może być on złożony z kanapy oraz fotela. Może mieć on również formę narożnika. W nowoczesnych i przestronnych salonach dużym powodzeniem cieszy się ustawiane dwóch kanap na przeciw siebie. Takie ustawienie mebli sprzyja prowadzeniu rozmów oraz prezentuje się niezwykle elegancko. Innym dość często spotykanym rozwiązaniem jest zestawianie kanapy obitej tkaniną o bardzo intensywnym kolorze z neutralnymi i prostymi w formie meblami. W tym przypadku warto podkreślić, że meble w jasnych kolorach sprawiają, że wnętrza wydają się bardziej przestronne niż są w rzeczywistości. Tę zasadę warto wykorzystywać zwłaszcza w przypadku niewielkich pomieszczeń.

Na jaki stół warto się zdecydować?

W wielu mieszkaniach salon pełni również rolę jadalni. W tym przypadku niezwykle ważny jest wybór odpowiedniego stołu. W szerokiej ofercie sprzedaży dostępne są efektowne stoły z okrągłym blatem, jak również stoły kwadratowe lub prostokątne, które można dostawić do ściany.

Jakie oświetlenie należy wybrać?

Aranżując salon nie można pominąć wyboru odpowiedniego oświetlenia. W tym wypadku zwykle wykorzystuje się lampę zawieszoną na suficie centralnie lub bezpośrednio nad stołem. Nie bez znaczenia jest również wybór dodatkowych punktów świetlnych w postaci lamp podłogowych i stołowych, które umożliwiają komfortową lekturę książki oraz wprowadzają do pomieszczenia wrażenie przytulności.

Udostępnij