pandecor.pl

Blog o wnętrzach, aranżacjach i domu.

DekoracjeWnętrza

Nowoczesne i tradycyjne aranżacje salonu – przegląd stylów

Nowoczesne i tradycyjne aranżacje salonu – przegląd stylów

Nie wiesz, jak urządzić salon w swoim domu lub mieszkaniu? Sprawdź najpopularniejsze teraz style aranżacji salonów. Oto 9 inspirujących pomysłów na wystrój pokoju dziennego!

1. Salon loft – w industrialnym stylu

Przemysłowe wpływy widać w salonach w stylu loft – industrialnym. Można zobaczyć w nich meble o metalowych ramach z drewnem lub jego imitacją, cegłę, beton czy lampy z drucianymi kloszami.

2. Salon skandynawski – w jasnych kolorach

Skandynawskie aranżacje salonu doskonale nadają się do małych wnętrz, ponieważ mogą optycznie je powiększyć. Królują w nich biel, jasne wybarwienia drewna, przytulne tekstylia dające efekt hygge.

3. Salon glamour – nowoczesny przepych

Salon w stylu glamour zachwyca swoim pałacowym luksusem, lecz w nowoczesnym stylu. Jego charakterystyczne elementy to meble welurowe, szklane i lustrzane powierzchnie, kolory jak złoto, srebro, szarość, beż, granat.

4. Salon boho – w zgodzie z naturą

Dla osób lubiących naturalne przestrzenie doskonale będą aranżacje salonu w stylu boho. Są jasne, relaksujące i przytulne. Dominują w nich kolory jak beż, biel, brąz, a także naturalne materiały jak drewno. Widać w nich też plecione meble, koszyki, kwiaty.

5. Salon nowoczesny – prosty i elegancki

Nowoczesne salony wykorzystują proste meble, lecz są też bardzo eleganckie. Często widać w nich powierzchnie z wysokim połyskiem, monochromatyczne kolory, a meble pozbawione są ozdobników.

6. Salon klasyczny – tradycja w dobrym stylu

Takie aranżacje salonu przyciągają uwagę swoim tradycyjnym wyglądem w pałacowym lub dworkowym stylu. Można zobaczyć w nich drewniane, rzeźbione meble, bibeloty, obrazy w ozdobnych ramach, kute lampy.

7. Salon minimalistyczny – bez zbędnych przedmiotów

Minimalizm to coraz popularniejszy nurt w wystroju wnętrz. Minimalistyczny salon ogranicza się tylko do najpotrzebniejszych mebli i dodatków. W tym nurcie można urządzić pomieszczenia w wielu stylach – najważniejsze jest podążanie za zasadą less is more, czyli mniej to więcej.

8. Salon shabby chic – szykowny i przytulny

Wspaniałym wyborem dla wielbicieli rustykalnych, przytulnych, ale też szykownych wnętrz będzie salon shabby chic. Można zobaczyć w nim tradycyjne meble, głównie w kolorze bieli, a także eleganckie dodatki, na przykład w kolorze beżowym, jasnoszarym, pudrowym różu, starym złocie.

9. Salon kolonialny – w egzotycznym nurcie

To salon nawiązujący do wnętrz kolonialnych, w którym widać orientalne – egzotyczne wpływy. Najczęściej urządzony jest w kolorach ciemniejszych, zgaszonych. Widać w nim meble z ciemnego drewna, a ściany malowane są na kolor beżowy, khaki. Meble i akcesoria mają elegancki styl.

Udostępnij