pandecor.pl

Blog o wnętrzach, aranżacjach i domu.

Wnętrza

W jaki sposób urządzić mały pokój?

W jaki sposób urządzić mały pokój?

Wiele osób zastawia się, jak urządzić mały pokój. Dla wielu jest to dość spory problem. Niestety bywa tak, że wielkie lofty oraz przestronne apartamenty nie zawsze będą znajdować się w zakresie naszych możliwości finansowych. Należy pamiętać, że mała przestrzeń nie musi od razu być przekleństwem – można ją śmiało urządzić, a w rezultacie stworzyć bardzo przytulne oraz funkcjonalne mieszkanie, do którego z przyjemnością będziemy wracali każdego dnia. Trzeba też zwrócić uwagę na fakt, że praktyczne myślenie konieczne w urządzaniu ograniczonych powierzchni mieszkalnych nie będzie od razu oznaczało wielu wyrzeczeń, a także rezygnacji z estetyki danego pokoju. Można na to wszystko poradzić, ponieważ istnieje kilka uniwersalnych zasad, które określają to, jak urządzić mniejszy pokój, bez względu na to czy chodzić będzie o salon, sypialnie, kawalerkę bądź pokój dla dziecka.

Jak urządzić mały pokój – kolory

Warto podkreślić, że stosownie dobrana kolorystyka potrafi czynić prawdziwe cuda. Nie tylko będzie kształtować charakter danego wnętrza, ale także ma moc optycznego powiększania bądź pomniejszania. Jeżeli nasza przestrzeń mieszkalna jest bardzo ciasna i w dodatku dociera do niej bardzo mało naturalnego światła, to najlepiej zdecydować się na jaśniejsze barwy. W obecnych czasach królem kolorów w niewielkim pomieszczeniu okazuje się biel, która rozjaśnia oraz rozświetla mniejszy pokój i stworzy w nim wrażenie panującego porządku, spokoju, a także estetycznej równowagi. Należy pamiętać, że biel ścian jest bardzo oczywistym rozwiązaniem, lecz można również wprowadzać białych mebli, zasłonek czy firanek. Zdecydowanie warto postawić też na białe dodatki, takie jak np. wazony bądź poduszki. Warto pamiętać, że biała podłoga dla wielu osób często okazuje się zbyt radykalnym rozwiązaniem, ale i ją warto czasem utrzymać w jaśniejszych barwach. Jeżeli posiadamy ciemne panele bądź parkiet, to warto będzie położyć na nich np. pastelowy dywan. Warto będzie również łączyć różne odcienie tych samych barw.

Eksperyment z fakturami

Wiele osób obawia się, iż blade kolory przyczynią się do tego, że wnętrze będzie nudne bądź sterylne. Z tego powodu warto bawić się teksturą. Na rynku kupić można różnorodne materiały oraz wzory – dzięki nim można uzyskać w bardzo subtelny i wyrafinowany sposób bogatą aranżację małego pokoju. Trzeba też zwrócić uwagę na fakt, że odsłonięte cegły oraz panele pomalowane na biało, to udane sposoby na to, żeby dodać monochromatycznemu wnętrzu charakteru. Ponadto można zróżnicować jego wystrój.

Udostępnij