pandecor.pl

Blog o wnętrzach, aranżacjach i domu.

DekoracjeWnętrza

Jakie dekoracje na ścianie prezentują się najlepiej w danym wnętrzu?

Jakie dekoracje na ścianie prezentują się najlepiej w danym wnętrzu?

Urządzanie mieszkania nie kończy się na etapie ustawienia mebli lub odnowienia podłóg. Ważne jest także to, co zawiśnie na ścianach. To właśnie ten ostatni krok – czyli dekorowanie wnętrza – sprawia, że dom staje się przytulny. Jak zadbać o to, by tzw. cztery kąty prezentowały się jak najlepiej? Jakie dekoracje na ścianie sprawdzają się w danym wnętrzu?

Klasyczny wystrój, czyli obrazy na ścianie

Nawet w minimalistycznych wnętrzach potrzebne są różnego rodzaju ozdoby. Do najbardziej popularnych urozmaiceń pomieszczeń należą obrazy. Zarówno mniejsze, jak i większe wprowadzają określony klimat do mieszkania, co sprawia, że można poczuć się w nim komfortowo. W sklepach da się nabyć obrazy, które przedstawiają ludzi, sytuacje, nawiązują do konkretnych pasji lub wyróżniają się abstrakcyjnymi motywami. Dzięki temu możliwe jest dobranie dekoracji, które pasują do każdego wnętrza. Spore znaczenie ma także to, w jakiej ramie umieszcza się obrazy. Grube, drewniane i masywne sprawdzają się zwykle w klasycznie urządzonych domach, z kolei na cienkie, metalowe lub niemal niewidoczne decydują się zazwyczaj osoby, które mieszkają w nowoczesnych i minimalistycznych pomieszczeniach.

Boho style także w mieszkaniach

Nie da się ukryć, że hipisowskie stylizacje i wszelkiego rodzaju dodatki w klimacie boho zawładnęły rynkiem modowym. Obecnie – szczególnie w wiosenne i letnie dni – można zauważyć na ulicach koronkowe sukienki, kwieciste koszule, buty z frędzlami i wiele innych podobnych elementów. Trend ten nie ominął również mieszkań, w których królują różnego rodzaju dekoracje na ścianie nawiązujące do boho style. Najbardziej popularne są makramy, czyli ozdoby ze sznurków. Wprowadzają one przytulną atmosferę we wnętrzu, dlatego zwykle umieszcza się je w sypialniach lub salonach. Rękodzieła te są obecnie dostępne w wielu sklepach. Nie brakuje też osób, które wykonują takie dekoracje na zamówienie. Coraz większą popularnością cieszy się także samodzielne wykonywanie makram. Jest to dobry sposób na to, by miło spędzić wolny czas, a także by stworzyć do swojego mieszkania coś, co będzie odzwierciedlało gust domowników.

Makramy są dostępne w różnych kształtach. Często można nabyć ozdoby w formie serca, sowy, kwiatka, gwiazdy lub liścia. Ciekawym rozwiązaniem jest także udekorowanie doniczki fantazyjnymi sznurkami. W sklepach bez problemu można kupić makramę, która przypomina etui na różne rzeczy. Dzięki temu nawet najbardziej prosty wazonik lub doniczkę da się odświeżyć, co nadaje vintage’owego charakteru.

Udostępnij