pandecor.pl

Blog o wnętrzach, aranżacjach i domu.

Dom

Solidne i trwałe pokrycie dachowe

Solidne i trwałe pokrycie dachowe

Budowa domu, to jest najczęściej jedna z najważniejszych życiowych inwestycji. Dlatego bardzo istotne jest zadbanie o każdy detal, tak aby nie tylko w takim domu mieszkało się wygodnie, ale również bezpiecznie. Niezwykle ważnym etapem w budowie domu jest wybór odpowiedniego pokrycia dachowego. Warto zatem sprawdzić, jakie rozwiązania masz do wyboru, a także na co zwrócić uwagę przy podejmowaniu właściwych decyzji.

Popularne pokrycia dachowe

Pierwszym etapem, na jaki powinieneś zwrócić uwagę przy wyborze pokrycia dachowego, jest zastanowienie się nad tym, na jaki rodzaj materiału ostatecznie się zdecydujesz. Tutaj na pewno wyróżnić można dwa najpopularniejsze propozycje, do których zalicza się dachówka, a także blachodachówka. Oczywiście w grupie dachówek można wyróżnić dachówki cementowe oraz ceramiczne. Natomiast patrząc na blachodachówkę, najczęściej różni się ona tłoczeniem, ale i również powłoką. Jest to bardzo ważne, na jaki rodzaj materiału postawisz, ponieważ od tego będzie zależeć m.in. jego trwałość, sposób montażu, a nawet budowa więźby.

Szeroki wybór akcesoriów dachowych

Gdy już podejmiesz decyzję o wyborze konkretnego pokrycia dachowego, nie zapominaj także o niezbędnych akcesoriach. W przypadku kładzionej dachówki, często będziesz mieć do czynienia ze spinkami do dachówki, kominkami wentylacyjnymi, czy też specjalnymi taśmami kalenicowymi. Natomiast w przypadku montowanej blachy falistej, musisz pamiętać o blachowkrętach, pasach rynnowych, wiatrownicach, czy też zaślepkach do gąsiorów. Dopiero wtedy Twój dach będzie w pełni kompletny i jednocześnie spełni swoją funkcję bezpiecznej ochrony dla domu. Pamiętaj, aby wybierać akcesoria dachowe, które najlepiej pochodzą od tych samych producentów, co główne pokrycia dachowe. Wtedy zyskasz gwarancję doskonałej jakości, a także braku niechcianych interakcji pomiędzy konkretnymi materiałami.

Znajdź profesjonalnego podwykonawcę

Znając już dokładnie listę materiałów potrzebnych do montażu pokrycia dachowego, nie zapomnij również o wyborze odpowiedniego podwykonawcy. Warto wybrać sprawdzoną ekipę dekarską, która nie tylko cieszy się pozytywnymi opiniami, ale jednocześnie możesz sprawdzić jej dotychczasowe realizacje. Natomiast, jeżeli szukasz firmy działającej w branży dekarskiej bardziej kompleksowo na terenie Lublina i okolic, to na pewno nie zawiedziesz się na http://dachserwis.com/. Jest to firma, która nie tylko zrobi Ci wycenę materiałów potrzebnych do pokrycia dachowych, które dystrybuuje, ale także zapewni ich profesjonalny montaż.

Udostępnij