pandecor.pl

Blog o wnętrzach, aranżacjach i domu.

Dom

Tymczasowa skrzynka elektryczna na budowie

Tymczasowa skrzynka elektryczna na budowie

Jeżeli ktoś użyje sformułowania „rozdzielnica budowlana”, całkiem możliwe, że nie będzie wiadome, z czym tak naprawdę ma się do czynienia. Co innego, jeżeli użyje się określenia tymczasowa skrzynka elektryczna. Większość osób będzie wiedziało już, że rozdzielnica to nic innego, jak urządzenie mające zapewnić dostęp prądu do wybranego miejsca.

Mobilna rozdzielnica budowlana

Rozdzielnica budowlana przenośna cieszy się sporym powodzeniem. Z tego powodu, że – jak sama nazwa wskazuje – można ją przenosić z miejsca na miejsce. Jest w stanie sobie z tym poradzić nawet jedna osoba, ponieważ takie urządzenie jest naprawdę niewielkich rozmiarów. Co jednak trzeba zauważyć, to fakt, iż jej możliwości nie są duże. Mogą o niej pomyśleć takie osoby, które mają do wykonania prace remontowe małych rozmiarów lub chcą dostarczyć prąd do garażu. W takich sytuacjach rozdzielnica przenośna sprawdzać się będzie idealnie.

Stacjonarna rozdzielnica budowlana

Skoro w sklepach można zakupić urządzenia przenośne to fakt obecności urządzeń stacjonarnych nikogo nie będzie dziwić. Wyróżniają się one dużymi gabarytami, więc ich swobodne przenoszenie nie będzie możliwe. Przydają się one m.in. na imprezach plenerowych lub na kempingach. Często można spotkać się z tym że na placach budowy stosowane są takie rozdzielnie, które posiadają specjalny fundament. Można je wkopać w ziemię lub nawet zalać fundamentem, aby zapewnić stabilność. Wyjątkiem od tej reguły są rozdzielnice ścienne, które także mają niewielkie rozmiary. Jednak nie są one właściwie stosowane na placach budowy.

Materiał wykonania rozdzielnic

Koniecznością jest zwrócenie uwagi na to, aby rozdzielnica budowlana zamykana została wykonana z solidnych materiałów. Ma to bowiem wpływ na jej użyteczność, jak również trwałość. Solidny producent dba o to, aby rozdzielnia była wykonana z materiałów termoutwardzalnych oraz z metali. Chociaż, nie brakuje również rozdzielnic, jakie wykonane są przy pomocy aluminium.

Sklep z rozdzielnicami i nie tylko

Pozostaje tylko znaleźć sklep, który oferuje sprzedaż takich właśnie elementów. Jest nim Elektrospark. Wszystkie rozdzielnice można znaleźć na stronie https://sklep.elektrospark.pl/rozdzielnica-budowlana,5998,29848.html. Do wyboru są urządzenia, które można dopasować zgodnie ze swoimi potrzebami. Z takich produktów mogą skorzystać m.in. firmy budowlane, ale nie tylko. Mogą je zakupić także klienci indywidualni, którzy są np. na etapie stawiania domu lub planują wykonanie innych prac, związanych z koniecznością tymczasowego doprowadzenia prądu.

Udostępnij