pandecor.pl

Blog o wnętrzach, aranżacjach i domu.

DomWnętrza

Zalety wodnego ogrzewania podłogowego

Zalety wodnego ogrzewania podłogowego

Z całą pewnością można stwierdzić, że ogrzewanie podłogowe wodne to bardzo korzystne rozwiązanie w wielu przypadkach. Warto dowiedzieć się na jego temat nieco więcej, a także zapoznać się z głównymi zaletami takiej technologii.

Oszczędne ogrzewanie

Wśród głównych zalet ogrzewania podłogowego można przede wszystkim wymienić możliwość zaoszczędzenia środków finansowych. Ogrzewanie podłogowe jest niskotemperaturowe, dlatego do jego pracy wymagane są niższe temperatury zasilania. Ma to bardzo duży wpływ na ponoszone opłaty. Dzięki działaniu na niższych temperaturach również poziom sprawności urządzeń jest wyższy niż w przypadku ogrzewania w tradycyjnej formie.

Równomierne nagrzewanie

Kolejną zaletą stosowania ogrzewania podłogowego wewnątrz pomieszczeń jest ich równomierne nagrzewanie, co bardzo często nie ma miejsca w przypadku ogrzewania wnętrz lokali w sposób tradycyjny z wykorzystaniem grzejników. Ogrzewanie podłogowe wodne zapewnia grzanie na całej powierzchni podłogi, na której jest ułożone. Ciepło jest rozprowadzane bardzo równomiernie i dzięki temu człowiekowi jest zapewniony właściwy komfort termiczny. Warto o tym pomyśleć podczas wyboru najlepszego rodzaju ogrzewania do swojego domu.

Czyste powietrze

W przypadku ogrzewania podłogowego wodnego w pomieszczeniach znajduje się bardziej czyste powietrze niż ma to miejsce podczas tradycyjnego grzania. Związane jest to przede wszystkim z brakiem silnych prądów powietrza, które mogą przenosić pyły. Oprócz tego w przypadku wodnego ogrzewania podłogowego kurz nie osiada na grzejnikach i nie podgrzewa się. Dlatego takie rozwiązanie doskonale sprawdzi się w przypadku osób, które mają uczulenie na kurz.

Akumulacja ciepła

Dzięki wodnemu ogrzewaniu podłogowemu możliwa jest akumulacja ciepła w podłodze, co jest bardzo korzystnym rozwiązaniem. Większa pojemność cieplna podłogi sprawia, że zatrzymuje się w niej większa ilość ciepła, która jest oddawana jeszcze przez długi czas po wyłączeniu ogrzewania. Dzięki temu w pomieszczeniach ogrzewanych w ten sposób panuje przyjemny klimat oraz odpowiedni komfort termiczny dla ludzi.

Estetyka

Zastosowanie wodnego ogrzewania podłogowego to także rozwiązanie, które ma bardzo duży wpływ na ogólną estetykę pomieszczeń. Grzejniki we wnętrzach bardzo często są duże i umieszczane w miejscach, w których mogą przeszkadzać oraz zabierać wolną przestrzeń. Dlatego zastąpienie ich ogrzewaniem podłogowym jest doskonałą decyzją, która na pewno poprawi wizualne spojrzenie na dane wnętrze. Warto o tym pomyśleć podczas tworzenia projektu swojego domu.

Udostępnij