pandecor.pl

Blog o wnętrzach, aranżacjach i domu.

DomWnętrza

Co na ścianie w kuchni będzie wyglądać najlepiej?

Co na ścianie w kuchni będzie wyglądać najlepiej?

Nowocześnie urządzona kuchnia to marzenie wielu osób. Najczęściej kuchnia robiona jest na wymiar, aby jak najlepiej zaaranżować przestrzeń. Na podłodze w większości przypadków kładzione są płytki. A co na ścianie w kuchni najlepiej wygląda?

Płytki na ścianę w kuchni

W nowoczesnym designie kuchnia w większości zabudowana jest meblami od podłogi do sufitu. Dzięki temu zyskujemy mnóstwo miejsca do przechowywania, a dodatkowo wygląda do obłędnie. Przy zlewozmywaku i kuchence na ścianie najczęściej znajdują się płytki. Płytki są bardzo wytrzymałe i łatwe do utrzymania w czystości. Odporne są również na wysokie temperatury oraz wodę, dlatego idealnie nadają się w tym miejscu. Płytki świetnie wyglądają. Dostępne są różnego rodzaju rozmiary i wzory płytek, dzięki czemu możemy stworzyć niepowtarzalne kombinacje.

Co na ścianie w kuchni zamiast płytek?

Płytki oczywiście są najbardziej popularne. Są jednak inne rozwiązania, które także doskonale sprawdzą się na ścianie w kuchni. Ciekawą alternatywą jest farba i pomalowanie nią ściany. Wiele osób może się zdziwić, jednak są farby, które nadają się na ścianę w kuchni. Ich skład został tak skonstruowany, aby była ona odporna na wilgoć, środki chemiczne oraz ciepło. Bardzo stylowo wygląda także płyta kamienna na ścianie. Jeden, duży kawałek granitu lub marmuru pomiędzy szafkami wygląda zjawiskowo.

Nowoczesna kuchnia w minimalistycznej odsłonie

Kuchnia przede wszystkim musi być funkcjonalna i praktyczna. Ważny jest również jej wygląd. Nowoczesna kuchnia charakteryzuje się minimalizmem i prostotą. Dominujące kolory to biel i czerń. Bardzo chętnie wybierane są meble w wysokim połysku. Do takich mebli idealnie sprawdzą się na ścianie płytki także w wysokim połysku. Ciekawie wygląda również cegła na ścianie w stylizacji industrialnej. Do cegły znakomicie pasują drewniane meble z czarnymi wykończeniami.

Jak udekorować kuchnię?

Kuchnia pełni ważną funkcję w każdym mieszkaniu. Przede wszystkim gotuje się w niej, a jeśli jest większa, to także spożywa się posiłki. Oprócz praktyczności musi być ona także stylowa i elegancka. Niesamowite efekty możemy osiągnąć oświetleniem. Odpowiedni dobór mocy światła, barwy żarówek i optymalne rozmieszczenie lampek może stworzyć niepowtarzalny klimat. Warto zainwestować w taśmy Led, które można umieścić pod szafkami i wewnątrz nich. Na parapecie idealnie będą prezentować się świeże zioła w doniczkach oraz zestaw z przyprawami. W nowoczesnej kuchni nie może zabraknąć także drewnianych lub metalowych pojemników do przechowywania żywności.

Udostępnij