pandecor.pl

Blog o wnętrzach, aranżacjach i domu.

Dom

Przeciwwskazania do masażu w fotelach masujących

Przeciwwskazania do masażu w fotelach masujących

Planujesz zakupić fotel do masażu? Zatem jeszcze przed dokonaniem zakupu, koniecznie zapoznaj się z przeciwskazaniami do stosowania tego typu masażu. Dzięki temu zyskasz pewność, kto może z niego korzystać, a kto lepiej, aby postawił na wizytę u fizjoterapeuty lub zakupił tradycyjny fotel.

Jakie fotele masujące warto zakupić?

Gdy zdecydujesz się zakupić wysokiej jakości fotele masujące, szybko zobaczysz, jak wiele korzyści możesz dzięki nim zyskać. Od rozluźnienia mięśni, aż po zwiększenie komfortu podczas odpoczynku.

Zawsze jednak w trakcie kupowania foteli masujących musisz zwrócić uwagę na to, aby posiadały one certyfikaty jakości oraz zaświadczenia, które potwierdzają bezpieczeństwo związane z ich stosowaniem. Właśnie takie modele zakupisz na stronie https://meblemakarowski.pl/

Zawsze pamiętaj o tym, aby sprawdzić, czy w opisie produktu lub po prostu w karcie produktowej zostały zawarte informacje na temat tego, czy wybrany fotel ma certyfikat CE, czyli spełnia wymogi uregulowane przez Unię Europejską. Ten z pozoru niewielki detal mówi o tym, że wybrany mebel został dopuszczony do powszechnego użytku, a zatem jest całkowicie bezpieczny dla większości osób.

Przeciwskazania do używania foteli masujących

Czy dla kogoś fotel masujący może nie być dobrym rozwiązaniem? Już teraz sprawdź, w jaki sytuacjach lepiej zrezygnować z tego mebla i zamiast tego zakupić tradycyjne krzesło, dostępne w ofercie sklepu https://meblemakarowski.pl/18-krzesla

Oto najczęściej wymieniane przeciwskazania związane z używaniem fotelu masującego:

 • wysoka gorączka powyżej 38,5 st. C,
 • kontuzje w postaci złamanej kości,
 • ciąża,
 • menstruacja,
 • tuż po przebytej operacji, po której zostały świeże rany,
 • żylaki nóg,
 • osteoporoza,
 • wszczepiony rozrusznik bądź też by-pasy, a także inne aparaty elektryczne, które uniemożliwiają bezpośrednie korzystanie z urządzeń elektrycznych,
 • rany i skaleczenia, które występują w miejscu, gdzie będzie prowadzony masaż,
 • urazy kręgosłupa,
 • nowotwór,
 • wyraźna skolioza.

Jeszcze jednym bardzo ważnym przeciwskazaniem do korzystania z fotelu masującego, są stwierdzone kamienie nerkowe. 

Kiedy przeanalizujesz wszystkie te przeciwskazania, dostrzeżesz, że wiele z nich nie oznacza, że nie możesz zakupić fotela masującego. Wszystko dlatego, że niektóre spośród nich wymagają po prostu zrezygnowania z korzystania z niego czasowo w konkretnych sytuacjach, np. w trakcie menstruacji, ciąży czy tuż po operacji. Dlatego tak ważne jest zachowanie ostrożności i zdrowego rozsądku.

Oczywiście istnieje też kilka sytuacji, takich jak nowotwór, wszczepiony rozrusznik czy też żylaki nóg, które właściwie całkowicie ograniczają korzystanie z tego typu masażu.

Idź do lekarza – dowiedz się, czy możesz korzystać z fotela do masażu

Dziś możesz znaleźć naprawdę szeroki wybór wygodnych, modnych i praktycznych foteli masujących – dobrym przykładem jest tutaj oferta tego sklepu online https://meblemakarowski.pl/12-fotele-masujace. Jednak zanim zdecydujesz się zakupić wybrany model najlepiej postaw na rozsądek. Po przeczytaniu wypisanych przez nas przeciwwskazań nadal nie jesteś pewien lub pewna, czy korzystanie z tego typu mebla będzie dla Ciebie odpowiednie i korzystne? W takim razie nie ryzykuj nietrafionego zakupu i zamiast tego zdecyduj się najpierw na konsultację z lekarzem, aby zyskać pewność, czy masujący fotel będzie dla Ciebie w pełni bezpiecznym rozwiązaniem. 

Dobrym przykładem jest tutaj ciąża. Z jednej strony producenci zakładają, że nie należy w ciąży korzystać z tego typu sprzętów. Jednak w rzeczywistości rosnący brzuszek przyszłej mamy stanowi obciążenie dla jej kręgosłupa, a co za tym idzie masaż może okazać się wręcz zbawienny. Dlatego też warto skonsultować się z lekarzem prowadzącym ciąże, aby określił, czy fotel masujący będzie bezpiecznym rozwiązaniem dla mamy i dziecka. Jeśli lekarz wyrazi na to zgodę, to nie ma problemu, a kobieta będzie mogła złagodzić ból i napięcie kręgosłupa, a co za tym idzie powiększyć swój komfort. Każda ciąża jest inna, bo każda kobieta przeżywa ją inaczej, dlatego trudno z góry założyć, co dla danej pani będzie dobre, a co złe, więc producenci wolą się zabezpieczyć i w razie czego piszą, iż kobiety w ciąży nie powinny korzystać z foteli masujących.

Pamiętaj też o tym, aby przestrzec pozostałych domowników oraz gości, którzy Cię odwiedzą. W ten sposób każdy świadomie i na własną odpowiedzialność użyje tego urządzenia. Większość osób szybko doceni, jak świetnym relaksem po pracy jest możliwość siedzenia w fotelu masującym.

Udostępnij