pandecor.pl

Blog o wnętrzach, aranżacjach i domu.

Dom

Poradnik: jaki kolor ścian do czerwonej cegły warto wybrać?

Poradnik: jaki kolor ścian do czerwonej cegły warto wybrać?

Czerwona cegła to modny materiał wykończeniowy, który świetnie prezentuje się we wnętrzach. Często kojarzona jest ze stylem loft, lecz sprawdzi się też w przestrzeniach nowoczesnych, skandynawskich, tradycyjnych czy vintage. Jaki kolor ścian pasuje do czerwonej cegły?

Białe ściany do czerwonej cegły – uniwersalny duet

Gdy zastanawiasz się nad tym, jaki kolor ścian do czerwonej cegły będzie najbardziej uniwersalny, postaw na biel.

Białe ściany są ponadczasowe i będą doskonale prezentowały się w aranżacjach w wielu stylach. Dają również szerokie możliwości wykończenia wnętrza innymi materiałami, na przykład ciemną lub jasną podłogą z drewna.

Do pomieszczenia ze ścianami z czerwonej cegły oraz z białymi ścianami można też dobrać różnorodne meble i akcesoria, na przykład w kolorze czarnym, zielonym czy szarym.

Czerwona cegła i szare ściany – nowoczesne połączenie

Aby nadać wnętrzu nowoczesny wygląd, postaw na połączenie czerwonej cegły oraz szarych ścian w jasnym odcieniu.

Kolor szarości w połączeniu z klasyczną czerwoną cegłą prezentuje się bardzo efektownie we współczesnych wnętrzach. W takim pomieszczeniu możesz także wykorzystać podłogę z drewna lub jego imitacji, a także meble białe lub w podobnym odcieniu drewna.

Ściana z czerwonej cegły i zieleń – niebanalny efekt

Jeżeli chcesz nadać wnętrzu z czerwoną cegłą oryginalny wygląd, pomyśl o wykonaniu ściany w kolorze zielni. Najlepiej jednak nie maluj w tym kolorze wszystkich ścian, lecz tylko wybraną, natomiast pozostałe pozostaw w kolorze neutralnej bieli.

Butelkowa zieleń jest jednym z popularnych kolorów już od paru sezonów i nic nie zapowiada, że szybko wyjdzie z mody. Do wnętrza możesz wtedy dodać również meble tapicerowane welurem w analogicznym kolorze zielni, by uzyskać spójny efekt.

Kremowe ściany i czerwona cegła – stworzą przytulne wnętrze

Wnętrze domu nabierze przytulnego, ale też eleganckiego wymiaru, gdy na ściany wybierzesz kolor kremowy. Najlepiej, aby nie był on zbyt ciemny, dlatego warto porównać go z odcieniem cegły we wnętrzu.

Ściany w kolorze jasnego beżu w połączeniu z czerwienią cegły będą wspaniale prezentować się w klasycznych, tradycyjnych aranżacjach, które przywodzą na myśl sale zamkowe i dworkowe.

Czerwona cegła i czarne ściany – kontrastowe zestawienie barw

Gdy zastanawiasz się, jaki kolor ścian do czerwonej cegły da efektowny kontrast, postaw na czerń.

Kapitalnym pomysłem będzie zastosowanie farby matowej, tablicowej, która pozwala na pisanie po niej kredą lub pisakiem kredowym. Dzięki temu może stać się przestrzenią pozwalającą na wyrażenie swojej kreatywności lub miejscem zapisywania notatek, na przykład dat ważnych spotkań.

Udostępnij